Ciasta, jakich jeszcze nie widziałeś

Torty i placki coraz częściej wyglądają jak dzieła sztuki. Efekty są zniewalające, a cukiernicy to prawdziwi artyści. Swoimi rękoma z ciast tworzą skomplikowane kompozycje, dekorują i malują prawdziwe dzieła sztuki.

Prawie wszystko może zainspirować wygląd twojego wypieku. Zdarzają się również takie, które inspirowane są wielkimi dziełami sztuki. Najczęściej na początku pokrywane są masą cukrową lub papierem jadalnym, następnie zdobione jadalnymi farbami. Większość z nich tworzona jest od około 6 do 10 godzin – w zależności od wielkości i skomplikowania wzoru.

Oto kilka trendów na dekorowanie tortów i placków inspirowanych jednymi z najbardziej znanych obrazów świata, które naprawdę żal byłoby zjeść!

ciasto

Piet Mondrian

Ten niepozorny z zewnątrz placek zaskakuje swoim wnętrzem. Z zewnątrz wygląda jak zwykłe ciasto oblane czekoladą, jednak gdy zaczynami go kroić w jego wnętrzu pojawia się słynny abstrakcyjny obraz artysty Pieta Mondriana - Kompozycja z czerwienią, żółcieniem i błękitem.

ciasto

Vincent Van Gogh
W internecie można zaleźć wiele wypieków inspirowanych właśnie tym znanym postimpresjonistycznym artystą. Chyba nie ma osoby, która by nie znała, np. Gwieździstej nocy lub Słoneczników Van Gogha.

ciasto

Claude Monet

Cykl obrazów impresjonistycznych Nenufary – czyli lilie wodne Moneta jest eksponowany w wielu muzeach na świecie. Teraz jedne z tych dzieł możesz mieć na swoim torcie.

Zobacz również: Kuchenne pomysły na wyciągnięcie ręki. Poznajcie smaczne blogi

ciasto

Jackson Pollock

Jackson Pollock to amerykański artysta z nurtu ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Rozwinął on swój własny styl malarski – action painting, rozpoznawalny przez charakterystyczne rozpryski farby różnego koloru na płótnie. Tutaj farba zamienia się w kolorowe lukry, czekoladę, syropy i jadalne farby, a płótno staje się smakowitym ciastem.

ciasto

Witraże

Ciekawe są również ciasta imitujące witraże. Są misternie ręcznie malowane na papierze jadalnym. Najczęściej pojawiają się inspirowane witrażami secesyjnymi, związanymi z kwiatowymi wzorami.

ciasto

Kolaż

Jeśli nie możesz dokonać wyboru, które z dzieł chcesz umieścić na swoim wypieku – prostym rozwiązaniem jest wybranie kilku z nich. Można wtedy połączyć kilku artystów i ich dzieła w jedną całość. Przeznaczając dla każdego z nich, np. jeden poziom tortu. Może to być, np. Mondrian, Van Gogh i Pollock skomponowani w jedną całość.

ciasto
Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kulinarne inspiracje:

Oryginalne składanie serwetek Najnowsze trendy w sztuce nakrywania stołu Właściwości komosy ryżowej Właściwości odżywcze chia Właściwości rabarbaru Dlaczego powinnaś jeść owsiankę? Superfoods, o których jeszcze nie słyszałeś Cukinia w naszej diecie Kuchenne inspiracje - jarmuż Poznaj właściwości zarodków pszennych Zupa z jabłek - sekret zdrowia Norwegów Wegańskie dania z grilla Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka? Sztuka inspirowana kulinariami Artystyczne kostki lodu - jak je zrobić? Jak przygotować danie i talerz, by wyglądało jak z gwiazdkowej restauracji? Najpopularniejsze desery z różnych zakątków świata Kreatywne dekorowanie tortów Niezwykła siła zamknięta w maleńkich nasionach chia. Jak ich użyć w kuchni? Jadalne kwiatki Co Włosi dodają do rosołu? Młody kokos - praktyczne informacje Curry – jakie ma właściwości i dlaczego jest takie pyszne? Hummus libański